TR  |  EN  
Ana Sayfa
Şampiyona Programı
Şampiyona Yönergesi
Technical Regulations
İletişim
Danışma Bülteni
Kaynaklar
CANLI YAYIN
Fotoğraf Galerisi


Sekizinci Tura Girerken Zirve Karıştı

img_1736Dünya 16 Yaş Altı Olimpiyatları'nın yedinci turunda Filipinler, Rusya'yı 3-1 yenerek Olimpiyadın şampiyonluk hesaplarının tamamen karışmasını sağladı. Hindistan da Gürcistan'ı 3,5-0,5 yenerken, Ermenistan da İngiltere'yi 4-0 yendi. Azerbaycan, Slovakya'yı 3-1 ile geçerken Türkiye-A ise Türkiye-Mersin'i 4-0 yendi.

Bu sonuçların ardından Hindistan ve Ermenistan 19,5 puanla liderliği paylaşırken, 19 puanlı Filipinler üçüncü, Rusya 18,5 puanla dördüncü sırada yer aldı. 18 puanlı beşinci Azerbaycan ve 17,5 puanı bulunan Türkiye-A takımları da  madalya mücadelesi verecekler.

Türkiye-C, Yunanistan ile 2-2 berabere kalırken, Türkiye Kızlar-A Suriye'yi 2,5-1,5 yenerken Türkiye-B , İsviçre-B ile 2-2 berabere kalırken Türkiye Kızlar-B Avusturalya'yı 3-1 yendi. İSEK Aquamatch de Arnavutluk'u 3-1 yendi.

Detaylar aşağıdadır.
img_1715


Filipinler Rusya karşısında önemli bir galibiyet elde ederken ilk üç masada Wesley So Shimanov'a, Pascua ve Datu da Yaksin ve Bodnaruka'karşı kazanarak önemli bir galibiyet elde ederek madalya potasına girdiler.

img_1719

Hindistan, Gürcistan'ı 3,5-0,5 yenerek Ermenistan ile birlikte liderliği ele geçirdi. Adhiban, Sethuraman ve Prasanna'nın galibiyetleri, satrancın beşiğine galibiyeti getirirken, Ermenistan da İngiltere'ye 4-0 ile süpürdü.  Azerbaycan GM Seferli, IM Durarbeyli ve Talhszada'nın galibiyetleriyle Slovakya'yı aynı skorla geçerken Türkiye-A da Türkiye-Mersin karşısında üçüncü masada Mert Yılmazyerli-Gani Eren Ererdem maçı hariç fazla tehlike yaşamadan 4-0'lıık bir galibiyet elde ettiler. Sri Lanka, İsviçre-A'yı 2,5-1,5 yenerken Türkiye-C ise Yunanistan ile 2-2 berabere kaldı.
.

Türkiye Kızlar-A Suriye'yi 2,5-1,5 yenerken, Bosna Hersek de Güney Afrika-A'yı 3-1 yendi. Türkiye-B ve İsviçre-B berabere kalırlarken, Türkiye Kızlar-B de Avusturalya'yı 3-1 yendi. Aynı sonuçla İSEM Arnavutluk'a, Güney Afrika-B de Kenya'ya karşı kazandı.
img_1752


Türkiye Kızlar-A'da oynayan Cansu Söylemez Türkiye Bayanlar Şampiyonası' nda d IM Ekaterina Atalık  ile berabere kalmayı başarmıştı.

img_1753
14 Yaş Türkiye Bayanlar Şampiyonu Selen Sop, Türkiye Kızlar-A
 
 Turkish Chess Federation 2008